SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
SĄD ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE PUNKT 7

SĄD ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE PUNKT 7

Problem z odmową punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dotyka bardzo wielu osób. Red. Paulina Nowosielska w DGP w artykule o problemach rodziców dzieci z niepełnosprawnościami odnośnie odmowy punktu 7 w orzeczeniu wskazywała, że „W orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka jest magiczny punkt 7. Mówi, czy konieczne jest zapewnienie mu stałej opieki. To w przypadku opiekunów kluczowe, bo otwiera drogę do świadczeń, z pielęgnacyjnym na czele”.

Brak punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności to częsty problem z którym się Państwo do nas zwracacie zlecając nam czy to kompleksowe prowadzenie sprawy, czy opracowanie fachowego odwołania.

W jednej ze spraw skutecznie pomogliśmy rodzicom niepełnosprawnego dziecka. W wyniku odwołania od orzeczenia o odmowie punktu 7, po rozpatrzeniu sprawy przez Sąd Rejonowy, doszło do zmiany wydanego orzeczenia i przyznania wskazań co do punktu 7) w wyroku. Dodatkowo uzyskaliśmy wydłużenie orzeczenia do lutego 2027 r.

Poniżej zdjęcie pozytywnego wyroku Sądu:

Dziękuję z tego miejsca za pracę krakowskiego Sądu. Sprawa dotyczyła niepełnosprawnego dziecka, które bez cienia wątpliwości powinno mieć orzeczenie ze wskazaniem co do punktu 7, tj. konieczności zapewnienia stałej opieki rodziców. Zresztą wcześniej sam Zespół uznawał wskazania w zakresie konieczności stałej opieki, a przy staraniu się przez rodziców o przedłużenie orzeczenia na dalszy okres, odmówiono punktu 7.

Odwołanie zostało wniesione w grudniu 2023. WZON przekazał odwołanie do Sądu w styczniu 2024 r. Sąd procedował tę sprawę bardzo sprawnie, dzięki czemu wyrok zapadł po niecałych 4 miesiącach od wniesienia odwołania.

SĄD ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE PUNKT 7

Wiele osób waha się, czy warto składać odwołanie od orzeczenia z odmową punktu 7). Oczywiście jest to decyzja, którą każdy powinien podjąć indywidualnie. Natomiast w prowadzonej praktyce widzimy, że warto odwołać się od orzeczenia do sądu. Wiele osób rezygnuje na tym etapie, uznając że postępowanie sądowe jest (1) długotrwałe (2) drogie i (3) nieskuteczne.

Nie zawsze postępowanie sądowe trwa ‘w nieskończoność’. W wielu sprawach o niepełnosprawność dochodzi do zakończenia postępowania przed sądem 1. Instancji do pół roku od wniesienia odwołania lub szybciej i to nawet w dużych ośrodkach miejskich jak Kraków.

Postępowanie sądowe w sprawach odwołań od orzeczeń o niepełnosprawności jest zwolnione od kosztów sądowych. Pozostaje jedynie koszt obsługi prawnej lub koszt zlecenia opracowania fachowego odwołania, a i tak nie jest to wymóg, aby korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, bo taką sprawę w sądzie można prowadzić samodzielnie.

Sądy w wielu przypadkach zmieniają wydane orzeczenia.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – POMOC PRAWNA W CAŁEJ POLSCE

Odmowa punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności jest najczęściej błędna. Dlatego jeśli otrzymałeś orzeczenie o niepełnosprawności bez wskazań co do punktu 7 powinieneś złożyć w tej sprawie odwołanie.

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. Przygotowujemy dla Klientów odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON. Wiele spraw kończy się sukcesem na tym etapie – przykład orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu w Krakowie, który zmienił orzeczenie i przyznał punkt 7 po rozpoznaniu odwołania opracowanego przez kancelarię (link).

W ramach prowadzonej praktyki obsługujemy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu