SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH

WYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH

Wygrana z ZUS Wałbrzych. Codziennie w naszej pracy udowadniamy, że da się wygrać sprawę z ZUSem i warto odwoływać się od decyzji ZUS. ZUS w Wałbrzychu chciał obciążyć Klienta swoistym „domiarem składkowym”. Zdaniem ZUS skoro Klient miał większościowy pakiet udziałów w spółce z o.o., to powinien podlegać do ubezpieczeń. Obowiązek podlegania do ubezpieczeń = obowiązek zapłaty składek do ZUS. Jest to szkodliwa praktyka ZUS, który nagina prawo do sowich potrzeb. Przepisy wprost stanowią, że obowiązkowi ubezpieczeń podlega tylko jednoosobowy wspólnik spółki z o.o., a nie większościowy wspólnik. Niemniej w dalszym ciągu ZUS w całej Polsce wydaje tego typu decyzje, testując co zrobią sądy ubezpieczeń społecznych w danej konkretnej sprawie.

WYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH

Przygotowaliśmy rzetelne odwołanie od decyzji ZUS ustalającej obowiązek ubezpieczeń z właściwą argumentacją prawną dowodząc, że organ rentowy działa poza prawem. O czym informowaliśmy już na blogu, ZUS nie ma kompetencji do dowolnej interpretacji prawa i jeśli treść normy prawnej nie budzi wątpliwości interpretacyjnych, to organ nie jest uprawniony do stosowania rozszerzającej wykładni przepisów. ZUS stosuje konstrukcję wspólnika iluzorycznego i tym sposobem uznaje, że spółka jest jednoosobowa, w sytuacji gdy w istocie ZUS nie ma prawa do takiej interpretacji przepisów.

Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał wyrok, w którym uwzględnił nasze odwołanie, uznając że Klient jako większościowy wspólnik spółki z o.o. nie może być obciążony obowiązkiem podlegania do ubezpieczeń. Skan wyroku poniżej:

Jako kancelaria specjalizująca się w sprawach ZUS jesteśmy w stanie prowadzić postępowania sądowe przeciwko ZUS w całym kraju. Skutecznie działamy w celu ochrony interesu prawnego Klienta w sporze z ZUS. Niestety wiele osób bagatelizuje tego typu decyzje ZUS i zgłasza się po pomoc prawną dopiero wówczas, gdy ZUS nalicza wysokie składki do zapłaty. Warto korzystać z pomocy prawnika od spraw ZUS na jak najwcześniejszym etapie. Zalecamy choćby konsultację prawną, po której Klient pozna metodykę działania ZUS i będzie w stanie ocenić swoją sytuację.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu