SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl

ODMOWA ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE 2022 ODWOŁANIE

Odmowa świadczenie uzupełniające 2022 odwołanie. Złożyłeś wniosek ESUN o świadczenie uzupełniające 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i otrzymałeś odmowę z ZUS. Zgłoś się do nas. Przygotowujemy dla Klientów odwołanie od odmowy decyzji odmawiającej świadczenia uzupełniającego oraz prowadzimy sprawy w sądzie przeciwko ZUS o świadczenie 500+ dla niepełnosprawnych.

Swoją sprawę warto powierzyć prawnikowi, który specjalizuje się w sprawach ZUS. Jeżeli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niepełnosprawnych, to wiedz, że to nie koniec sprawy. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego. PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. Stajemy po stronie obywatela w sporach z ZUS. Wyślij nam mejlowo komplet dokumentów w formie skanu, a my zajmiemy się Twoją sprawą. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS w sprawie 500+ i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z procedurą ubiegania się o świadczenie uzupełniające.

Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

ODMOWA ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE 2022 ODWOŁANIE

Najczęstszą przyczyną odmowy świadczenia uzupełniającego 500+ jest orzeczenie lekarskie ZUS mówiące, że ubezpieczona/ubezpieczony „nie jest niezdolny do samodzielnej egzystencji”.

Aby w ogóle można było złożyć odwołanie od decyzji odmawiającej świadczenia uzupełniającego trzeba wypełnić procedurę odwoławczą przed lekarzami ZUS. Jeśli otrzymasz orzeczenie lekarza orzecznika ZUS „nie jest Pan/Pani niezdolny do samodzielnej egzystencji”, powinieneś najpierw złożyć sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS.

Mechanizm działania przedstawia się następująco:

orzeczenie lekarza orzecznika ZUS -> sprzeciw do komisji lekarskiej -> orzeczenie komisji lekarskiej -> decyzja ZUS odmowa świadczenia uzupełniającego -> odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego

Jeśli nie zostanie złożony sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS, to przez wzgląd na przepisy proceduralne, Sąd odrzuci odwołanie od decyzji (tak stanowi art. 4779 § 31 k.p.c.).

ODMOWA ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE 2022 ODWOŁANIE

Wydając decyzję o odmowie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niepełnosprawnych ZUS poucza o terminie i sposobie wniesienia odwołania. Zgodnie z pouczeniem termin na złożenie odwołania to miesiąc, licząc od dnia odebrania odwołania z poczty. Bardzo często decyzje odmowne w sprawie 500+ dla niepełnosprawnych ZUS przesyła zwykłą przesyłką. Wówczas termin na odwołanie liczy się od daty wyciągnięcia listu ze skrzynki. Zawsze warto odnotować sobie termin odebrania decyzji wpisując długopisem datę odbioru w nagłówku decyzji.

ODWOŁANIE OD DECYZJI O ODMOWIE ŚWIADCZENIA UZUPEŁNIAJĄCEGO 500+ - POMOC KANCELARII

Przygotowujemy na zlecenie Klientów odwołanie od decyzji ZUS o odmowie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niepełnosprawnych. Działamy na terenie całej Polski. Możesz zlecić nam napisanie profesjonalnego odwołania bez konieczności wizyty na miejscu w siedzibie Kancelarii w Krakowie. Wystarczy przesłać nam zapytanie drogą mejlową, a my zajmiemy się całą sprawą.

ODMOWA ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE 2022 ODWOŁANIE – JAK WYGLĄDA OBSŁUGA SPRAWY PRZEZ KANCELARIĘ

Chcesz zlecić kancelarii przygotowanie odwołanie od decyzji ZUS o odmowie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji? Zobacz ile kosztuje zlecenie napisania odwołanie, jak wygląda obsługa sprawy i jakie dokumenty powinieneś nam przesłać.

Stawka za przygotowanie odwołania od decyzji o odmowie 500+ dla niepełnosprawnych wynosi 738 zł brutto. W ramach usługi przygotowujemy profesjonalne odwołanie, które podpisuje i składa w ZUS sam Klient. Usługa nie obejmuje reprezentacji w sprawie.

---1---

Klient przesyła mejla na adres kancelarii (kancelaria@zawartka.pl) w którym krótko w kilku zdaniach opisuje sprawę i zamieszcza dokumenty w formie skanu (można skorzystać z pomocy darmowych aplikacji do skanowania na telefon takich jak CamScanner lub DocScanner)

Jakie dokumenty są potrzebne do przesłania?

– zaświadczenie o stanie zdrowia druk OL-9, który był składany w ZUS przy ubieganiu się o świadczenie uzupełniające;

– orzeczenie lekarza orzecznika

– sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

– orzeczenie komisji lekarskiej ZUS

– decyzja ZUS o odmowie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji wraz ze wskazaniem kiedy decyzja została odebrana (jest to WAŻNE ze względu na termin do zaskarżenia decyzji)

– najważniejsza dokumentacja medyczna (np. wypisy ze szpitala, zaświadczenia od lekarzy)

– orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeśli posiadasz)

---2---

W wiadomości zwrotnej przesyłamy do Klienta fakturę do płatności za usługę przygotowania odwołanie od decyzji ZUS w sprawie świadczenia 500+ dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Płatność w kwocie 738 zł na rachunek bankowy kancelarii wskazany na fakturze

---3---

Po opłaceniu faktury, przygotowujemy odwołanie, tak aby Klient mógł je wydrukować, podpisać i złożyć do ZUS w przepisanym prawem terminie.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalnym przygotowaniem odwołania od decyzji ZUS o odmowie świadczenia uzupełniającego 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji  zgłoś się do nas już dziś! Nie możemy zagwarantować, że wygrasz sprawę z ZUS, ale korzystając z pomocy kancelarii znacząco zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

POMAGAMY W SPRAWACH RENTOWYCH ZUS:

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu