SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ROZWÓD KRAKÓW

ROZWÓD KRAKÓW

Rozwód Kraków. Pozew o rozwód. Pomoc prawnika w sprawie o rozwód w Krakowie. Świadczymy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. W sprawach o rozwód udzielamy porad prawnych, sporządzamy pisma procesowe oraz reprezentujemy przed sądami, prowadząc sprawy od początku do końca.

Planujesz złożyć pozew o rozwód. Chcesz się rozwieść. Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w rozwodach. Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat rozwód Kraków, Prawnik rozwód Kraków, radca prawny od rozwodów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie i okolicach.

W ramach praktyki prawniczej prowadzimy:

rozwody za porozumieniem stron,

rozwody z orzekaniem o winie,

rozwody bez orzekania o winie,   

rozwody z określeniem kontaktów z dzieckiem,   

rozwody z orzekaniem o władzy rodzicielskiej,    

rozwody z orzekaniem o podziale majątku.

[WAŻNE] Rozwiązanie małżeństwa może nastąpić tylko przez orzeczenie sądowe, stąd konieczne jest złożenie pozwu do sądu. Sprawy o rozwód w Krakowie rozpoznaje Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział XI Cywilny-Rodzinny.

ROZWÓD KRAKÓW – PRAWNIK OD ROZWODÓW

We wszystkich prowadzonych sprawach zapewniamy stały kontakt z Klientem. Podchodzimy indywidualnie do każdej sprawy, dlatego też wykonujemy analizę stanu faktycznego oraz szczegółowe wyjaśnienie kwestii prawnych, co umożliwia wdrożenie właściwych działań.

Sprawy o rozwód rozpoznawane są w pierwszej instancji przez Sąd Okręgowy w składzie jednego sędziego i dwóch ławników. Postępowanie sądowe w sprawach o rozwód zawiera pewne elementy, które są odrębne względem zwykłej procedury sądowej. Dla przykładu przepisy wymagają obligatoryjnego przesłuchania stron. W sprawie o rozwód istnieje ryzyko wydłużenia procedowania ze względu na możliwość skierowania sprawy przez sąd do mediacji. Co więcej przepisy stanowią, że jeżeli sąd nabierze przekonania, że istnieją widoki na utrzymanie pożycia małżeńskiego, zawiesza postępowanie. Dlatego też tak istotne jest aby zwrócić się o pomoc do prawnika od rozwodów, który przygotuje pozew o rozwód dzięki któremu sprawa zakończy się możliwie szybko i bez komplikacji.

ROZWÓD KRAKÓW – JAK DZIAŁAMY

Każdy rozwód jest inny i wymaga indywidualnego spojrzenia. Na wstępie warto zaznaczyć, że zgłaszają się do nas Klienci, którzy dopiero rozważają założenie sprawy o rozwód, jak i Ci, których sprawy są już w toku i chcieliby powierzyć swoją sprawę prawnikowi od rozwodow (bo dotychczas występowali w sprawie samodzielnie) lub chcieliby zmienić swojego obecnego prawnika.

-1. Zwykle najczęściej zaczynamy od porady prawnej w sprawie o rozwód – koszt 250 zł. Jest to forma spotkania z adwokatem lub radcą prawnym od rozwodów w Krakowie w siedzibie Kancelarii lub w formie zdalnej przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams. W trakcie spotkania omawiamy indywidualnie sprawę oraz przedstawiamy możliwe scenariusze dalszego działania, w tym koszty związane z prowadzeniem sprawy w sądzie;

-2. Na pierwszym spotkaniu przedstawimy ofertę obsługi prawnej, dzięki której Klient z góry będzie znał wszystkie koszty związane z prowadzeniem sprawy o rozwód;

-3. Poprosimy o skompletowanie dokumentów przez Klienta potrzebnych do przygotowania pozwu lub odpowiedzi na pozew w sprawie o rozwód. Chodzi o materiały, które pomogą przygotować pismo procesowe, w szczególności: akt małżeństwa, akty urodzenia dzieci, PITy, inne dowody istotne w sprawie;

-4. Ustalamy indywidualny plan działania i strategię postępowania, w tym: wyjaśnimy różnicę między rozwodem z orzekaniem a bez orzekania o winie, przekażemy informacje odnośnie władzy rodzicielskiej, kontaktów i alimentów, poruszymy temat spraw majątkowych, przedyskutujemy konieczność wszczęcia odrębnych postępowań np. w zakresie zabezpieczenia alimentów dla dzieci na czas trwania procesu o rozwód;

-5. Po otrzymaniu pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy, przygotujemy pisma procesowe, które wcześniej przed złożeniem w sądzie poddane zostaną konsultacji z Klientem;

-6. Zapewnimy reprezentację adwokata lub radcy prawnego od rozwodów na całym etapie sądowym sprawy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sporządzimy dalsze pisma procesowe w sprawie o rozwód.

Współpraca z prawnikiem od rozwodów pozwala uzyskać informacje „u źródła”, dzięki którym Klient może dokonać świadomego wyboru kierunku działania. Prawnik umożliwi odpowiednie przygotowanie się do sprawy w sądzie o rozwód, w tym realną ocenę szans uzyskania dochodzonych roszczeń. Prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie i okolicy (również przed Sądami w Nowym Sączu i Tarnowie, a także na Śląsku i Podkarpaciu).

Rozwód Kraków. Rozwody w Krakowie. Prawnik rozwód Kraków. Potrzebujesz prawnika od rozwodów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego rozwodowego w Krakowie? Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Najwięcej Klientów zgłasza się odnośnie spraw rozwodowych. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o ustalenie kontaktów, alimenty, czy też odnośnie władzy rodzicielskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu