SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

WYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

Wygrana z ZUS Bielsko-Biała. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej zmienił decyzję ZUS Oddział w Bielsku-Białej stwierdzając, że Klient nie podlega do ubezpieczeń społecznych będąc większościowym wspólnikiem spółki z o.o. To kolejny sukces kancelarii w tego typu sprawach. Obecnie ZUS w całej Polsce próbuje przekonać sądy do tego, że większościowy wspólnik spółki z o.o. może być traktowany jako niemalże jedyny wspólnik. ZUS wydaje decyzje, w których nakłada obowiązek podlegania do ubezpieczeń społecznych z tytułu posiadania statusu większościowego wspólnika spółki z o.o., uznając mniejszościowego wspólnika za tzw. wspólnika iluzorycznego. Taka decyzja rodzi poważne konsekwencje finansowe. Na przykładzie sprawy z Bielska-Białej, w sprawie chodziło o ponad 50 tysięcy złotych „zaległych” składek, jakie ZUS wygenerował wydając tego typu sprzeczną z prawem decyzję.

WYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

ZUS Bielsko-Biała działał na tyle „podstępnie”, że w ogóle nie wydał formalnej decyzji ustalającej obowiązek ubezpieczeń społecznych, tylko zrobił przypis składek z urzędu, uznając że Klient, jako większościowy wspólnik spółki z o.o., ma obowiązek zapłaty składek. Dopiero jak Klient zaczął wyjaśniać w ZUS skąd pojawił się taki dług składkowy na jego koncie okazało się, że ZUS uznał spółkę za jednoosobową, w sytuacji gdy była ona od samego początku ukształtowana jako spółka dwuosobowa. Przypomnijmy, że co do zasady w dwuosobowej sp. z o.o., wspólnik nie ma obowiązku odprowadzać składek. Wówczas Klient zgłosił się do kancelarii, bo zdał sobie sprawę, że nie jest sobie sam w stanie poradzić z machiną urzędniczą ZUS.

SKUTECZNE ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS BIELSKO-BIAŁA

Aby w ogóle można było mówić o odwołaniu się od decyzji ZUS Bielsko-Biała, trzeba było najpierw zmusić ZUS do wydania decyzji w tej sprawie. Nie było to wcale takie proste, bo ZUS chciał już przystąpić do egzekucji fikcyjnego długu składkowego, który sam wygenerował na koncie Klienta.

Finalnie wszystko poszło po naszej myśli, to znaczy po wydaniu decyzji przez ZUS Oddział w Bielsku-Białej złożyliśmy odwołanie do sądu. Sąd podzielił nasze racje i zmienił decyzję ZUS, uznając że Klient będąc większościowym wspólnikiem (a nie jedynym wspólnikiem) nie może podlegać do ubezpieczeń jako wspólnik spółki z o.o. Pozytywny wyrok poniżej:

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu