SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ZAWIESZENIE POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO ZUS

ZAWIESZENIE POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO ZUS

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego ZUS – czy to w ogóle możliwe? W prowadzonej praktyce prawniczej często zdarza się, że ZUS niesłusznie prowadzi postępowanie egzekucyjne. Dziwi niezmiernie upór z jakim urzędnicy ZUS dochodzą niesłusznie naliczonych zaległości składkowych. Często ZUS chce dalej prowadzić postępowanie egzekucyjne chociaż widzi, że strona zgłasza zarzuty wskazujące na brak podstaw do dochodzenia jakichkolwiek zobowiązań przez ZUS.

DYREKTOR IZBY ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W KRAKOWIE UCHYLA POSTANOWIENIE ZUS O ODMOWIE ZAWIESZENIA POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO

W jednej z ostatnio prowadzonych sprawy Klientka dowiedziała się, że ma zaległości w ZUS logując się na rachunek bankowy, na którym zobaczyła zajęcie z ZUS na kwotę ponad 100.000 zł. Okazało się, że ZUS z urzędu zrobił jej przypis składek. Klientka nie była świadoma obowiązku podlegania do ubezpieczeń, mało tego od dłuższego czasu mieszkała i pracowała na stałe za granicą.

Zgodnie z unijnym rozporządzeniem o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, zasadą jest podleganie do ubezpieczeń tylko w jednym państwie członkowskim UE. Z racji wykonywania pracy za granicą Klienta powinna podlegać do ubezpieczeń tylko za granicą, co eliminowało jej obowiązek ubezpieczenia w Polsce.

Wystąpiliśmy do krakowskiego ZUS o zawieszenie postępowania egzekucyjnego do czasu wyjaśnienia kwestii obowiązku podlegania do ubezpieczeń. Z niewiadomych względów ZUS odmówił zawieszenia egzekucji. Po złożonym zażaleniu na odmowę, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej przychylił się do złożonego zażalenia i uchylił zaskarżone postanowienie ZUS.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu