SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WZÓR ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

WZÓR ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Wzór odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności coraz częściej jest wręczany przez sam Powiatowy czy Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnoprawności. Jest to przyznacie Państwo trochę zadziwiające, że sam organ wręcza wzór odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności wydając niekorzystne orzeczenie. Bardzo często słyszymy od Klientów, że wraz z wręczeniem wzoru odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności osoba orzekana otrzymuje pouczenie, że w zasadzie nie musi szczegółowo uzasadniać odwołania, wystarczy jak napisze że nie zgadza się z orzeczeniem. To dobra strategia ze strony PZON, gdzie złożenie przez orzekanego „blankietowego” odwołania, z wykorzystaniem udostępnionego wzoru odwołania od orzeczenia kończy się podtrzymaniem negatywnego orzeczenia przez WZON. Dlatego też gorący apel do Państwa – NIE KORZYSTAJCIE PAŃSTWO ZE WZORÓW ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, KTÓRE UDOSTĘPNIA PZON CZY MZON! Jest to pułapka.

JAK WYGLĄDA WZÓR ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?

Poniżej prezentujemy wzór odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności, jaki osoba orzekana otrzymuje po komisji w Powiatowym Zespole Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Tu akurat wzór, który wręcza PZON w Wałbrzychu:

WZÓR ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – NIE KORZYSTAJ ZE WZORU OTRZYMANEGO PRZEZ PZON

Dla nas, jako kancelarii która przygotowuje odwołania od orzeczeń o niepełnosprawności i prowadzi tego typu sprawy przed sądami w całej Polsce, metodyka postępowania przez PZON jest bardzo przemyślaną strategią.

Posługiwanie się bowiem otrzymanym wzorem odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności niestety nie da zbyt wiele, jeśli chodzi o dochodzenie swoich praw w procedurze odwoławczej przed Wojewódzkim Zespołem.

Oczywiście pismo oparte o udostępniony wzór odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności spełni wymagania formalne, ale przecież nie chodzi o to, żeby „wypełnić formalizmy”, ale głównie w odwołaniu chodzi o to, aby przekonać Wojewódzki Zespół do swoich racji. Odwołanie powinno zawierać warstwę argumentacyjną, która przekona Wojewódzki Zespół do tego, że wydane orzeczenie przez Powiatowy Zespół jest błędne.

WZÓR ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY PRAWNEJ

Obecnie otrzymujemy dużą ilość zapytań do Klientów, gdzie Wojewódzki Zespół podtrzymał orzeczenie Powiatowego Zespołu. Jak analizujemy dokumenty przesłane przez Klienta okazuje się, że odwołanie liczyło bagatela jedną stronę i stanowiło wypełnienie wzoru odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności, które Klient otrzymał w Powiatowym Zespole. Oczywiście cała sytuację da się jeszcze „odkręcić”. W piątek otrzymaliśmy podziękowania od Klientki z Nowego Sącza, gdzie po przygotowanym przez kancelarię odwołaniu od orzeczenia WZON, który utrzymał w mocy orzeczenie PZON w Nowym Sączu, WZON w Krakowie zmienił zaskarżone orzeczenie w trybie autokontroli i sprawa jest wygrana bez konieczności przechodzenia procedury sądowej. Odwołanie opracowane przez kancelarię liczyło 5 stron i zawierało argumentację prawną. Profesjonalnie przygotowane odwołanie od orzeczenia w wielu przypadkach odnosi swój skutek i po wniesionym odwołaniu dochodzi do zmiany wydanego orzeczenia. Zachęcamy do skorzystania z pomocy prawnej przy przygotowaniu odwołania albo przygotowania odwołania samodzielnie, chociażby w oparciu o porady, jakie znajdują się na naszym blogu. Absolutnie odradzamy korzystanie ze wzoru odwołania od orzeczenia, które udostępnia Powiatowy Zespół.

[WAŻNE] Wkładając odpowiednią pracę jak najbardziej można samodzielnie przygotować odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Niemniej jednak jako anegdotę powiem Państwu, że coraz częściej zgłaszają się do nas profesjonalni prawnicy, adwokaci i radcowie prawni, szczególnie z izby krakowskiej, z pytaniem „jak przygotować odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności czy stopniu niepełnosprawności”, „o co wnosić w odwołaniu”, „jak formułować zarzuty”, „jakie wnioski dowodowe zgłaszać”. Dotyczy to sytuacji, gdy adwokat lub radca prawny nie zajmuję się tą tematyką, a został wyznaczony jako pełnomocnik z urzędu dla strony wnoszącej odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności.  Oczywiście jesteśmy otwarci na kontakt i w ramach możliwości udzielamy informacji jak wyglądają tego typu sprawy. Niemniej ten przykład pokazuje, że jeśli profesjonalny pełnomocnik, który na co dzień nie zajmujemy się tego typu sprawami, ma problemy ze sformułowaniem odwołania, to przysłowiowy Kowalski sam nie poradzi sobie z tego typu sprawą. Dlatego też warto korzystać z pomocy prawnej kancelarii specjalizującej się w tego typu tematyce przy ubieganiu się o orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA – POMOC PRAWNA

Nigdy nie pisałeś odwołanie od orzeczenie o niepełnosprawności i nie wiesz jak je napisać? Jakie przepisy powołać, jak prawidłowo napisać odwołanie od decyzji PCPR? Jakie zarzuty sformułować, jakie wnioski dowodowe powołać? Zdecyduj się na pomoc kancelarii prawnej, która przygotuje odwołanie za Ciebie. Wystarczy opisać swoją sprawę i przesłać niezbędne dokumenty do przygotowania odwołania, a my zajmiemy się resztą.

Kancelaria zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem odwołania od orzeczeń PZON/MZON i od orzeczeń WZON do Sądu. Przygotowanie odwołania przez kancelarię dla Klienta jest odpłatne. Czas realizacji usługi to zwykle 2-3 dni robocze. Przygotowujemy odwołanie od orzeczenia i udzielamy niezbędnych konsultacji i wskazówek związanych ze sprawą. Odwołanie podpisuje i składa Klient. Jest też opcja kompleksowej pomocy prawnej, gdzie kancelaria prowadzi sprawę w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Wycena pomocy prawnej jest ustalana indywidualnie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu