SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAKIE SĄ SYMBOLE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

JAKIE SĄ SYMBOLE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Jakie są symbole niepełnosprawności i gdzie można je znaleźć? W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że w orzeczeniu powiatowego zespołu ustala się niepełnosprawność albo stopień niepełnosprawności i nie więcej niż trzy symbole przyczyn niepełnosprawności. Zatem orzeczenie o niepełnosprawności / stopniu niepełnosprawności powinno określać co najmniej jeden symbol przyczyny niepełnosprawności, nie więcej niż trzy symbole. Czasami mamy do czynienia z tak zwaną niepełnosprawnością sprzężoną, gdzie np. upośledzenie narządu ruchu występuje łącznie z chorobami neurologicznymi. Wówczas Powiatowy / Miejski Zespół powinien ustalić dwa symbole niepełnosprawności 05-R i 10-N.

POMOC PRAWNA PRZY ODWOŁANIU OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

Działamy w całej Polsce. Zapytaj o indywidualną wyceną swojej sprawy. Kancelaria przygotowuje odwołania od orzeczeń PZON do WZON. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Czytaj nasze wpisy na blogu:

JAKIE SĄ SYMBOLE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Orzeczenie o niepełnosprawności zawiera symbol przyczyny niepełnosprawności. Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności określa jakie są symbole przyczyny niepełnosprawności.

Zgodnie z tym rozporządzeniem, symbol przyczyny niepełnosprawności oznacza się następująco:

1) 01-U – upośledzenie umysłowe;

2) 02-P – choroby psychiczne;

3) 03-L – zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;

4) 04-O – choroby narządu wzroku;

5) 05-R – upośledzenie narządu ruchu;

6) 06-E – epilepsja;

7) 07-S – choroby układu oddechowego i krążenia;

8) 08-T – choroby układu pokarmowego;

9) 09-M – choroby układu moczowo-płciowego;

10) 10-N – choroby neurologiczne;

11) 11-I – inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego;

12) 12-C – całościowe zaburzenia rozwojowe.

Mamy zatem 12 różnych symboli przyczyny niepełnosprawności.

Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub wskazaniach do ulg i uprawnień odzwierciedla rozpoznanie uszkodzenia lub choroby, która niezależnie od przyczyny jej powstania powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ograniczenia w wykonywaniu czynności życiowych i aktywności społecznej osoby zainteresowanej lub dziecka.

Orzeczenie może zawierać więcej niż jeden symbol przyczyny niepełnosprawności, nie więcej niż trzy symbole schorzeń, które w porównywalnym stopniu wpływają na zaburzenie funkcji organizmu.

Profesjonalne odwołanie od orzeczenia. Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu