SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS

Ile kosztuje adwokat w sprawie z ZUS? Z jakimi kosztami wiąże się zlecenie sprawy ZUS adwokatowi lub radcy prawnemu? Pamiętajmy, że cena usługi obejmuje nie tylko napisanie odwołania od decyzji ZUS ale także m.in. reprezentowanie w sądzie, porady prawne, dalsze pisma procesowe. Dlatego nie ma jednej prostej odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje adwokat w sprawie z ZUS?”. Zawsze zależy to od skomplikowana danej sprawy, wysokości roszczenia, a także po prostu stawek danej kancelarii.

Coraz częściej obserwuję na salach sądowych dobry trend. Mianowicie jeśli sprawa w sądzie to tylko z pomocą adwokata lub radcy prawnego. Jeszcze do niedawna znaczna część spraw ZUSowskich, była prowadzona samodzielnie przez osoby odwołujące się od decyzji ZUS, co zwykle odbijało się później na wyniku całej sprawy. Jak wskazywaliśmy w jednym z wpisów na blogu ZUS zatrudnia ponad 200 radców prawnych, a do tego korzysta z usług zewnętrznych kancelarii. Poza tym ZUS jest wyspecjalizowaną jednostką i zna przepisy, w tym kruczki prawne, dzięki którym może „ograć” nieświadomego obywatela w sądzie, szczególnie jeśli ów obywatel prowadzi swoją sprawę samodzielnie, bez wsparcia adwokata lub radcy prawnego specjalizującego się w sprawach ZUS.

ZOBACZ NASZE WYGRANE SPRAWY Z ZUS: PRAWNIK DO WALKI Z ZUS

Z ZUSEM MOŻNA WYGRAĆ:

Trend się zmienia i coraz częściej świadomie osoby poszukują pełnomocnika do sprawy ZUS. Chęć pozyskania profesjonalnej pomocy adwokata/radcy prawnego w sprawie przeciwko ZUS jest widoczna także na naszym blogu, gdzie wpis DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS cieszy się ogromną popularnością i jest czytany średnio przez kilkuset nowych odbiorców każdego tygodnia.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

U nas wycena prowadzenia sprawy z ZUS przedstawiana jest indywidualnie. Wycena obsługi prawnej jest bezpłatna, po przesłaniu przez Klienta zapytania na mejla kancelaria@zawartka.pl

Wycena obejmuje wszystkie opłaty, które Klient będzie zobowiązany ponieść powierzając nam swoją sprawę do prowadzenia. Poza opłatami wskazanymi w wycenie, Klient nie będzie „zaskakiwany” jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie zostały ujęte w wycenie.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS

Cena usługi prawnej jest ważna, ale nie powinna być ona decydująca przy wyborze adwokata lub radcy prawnego do sprawy z ZUS. Zbyt niska stawka powinna także wzbudzić wątpliwości klienta, czy aby na pewno nie będzie tak, że po przyjęciu prowadzenia sprawy, pojawią się dodatkowe opłaty.

Trzeba mieć na uwadze, że wynagrodzenie prawnika w sprawie z ZUS powinno uwzględniać takie elementy jak:
– przygotowywanie pism procesowych, w tym odwołania od decyzji ZUS / repliki do odpowiedzi ZUS na odwołanie oraz ewentualnych dalszych pism procesowych w sprawie;
– zastępstwa procesowe na rozprawach wyznaczanych przez sąd (z reguły na etapie sąd 1. instancji są to 2-3 posiedzenia sądu);
– bieżące kontakty z Klientem, w tym informowanie go o stanie sprawy, monitorowanie stanu sprawy.
Sądownictwo w Polsce jest dwuinstancyjne, co oznacza że wyrok sądu 1. instancji może zostać zaskarżony przez stronę niezadowoloną z rozstrzygnięcia. Jeśli zostanie złożona apelacja, to sprawą będzie zajmował się sąd 2. instancji i dopiero wyrok tego sądu będzie wiążący dla stron.

Mając na uwadze powyższe wycena powinna także określać, to czy kancelaria będzie prowadzić sprawę na etapie 2. instancji oraz wynagrodzenie za obsługę prawną na etap 2. instancji.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS

Wysokość wynagrodzenia kancelarii za prowadzenie sprawy przeciwko ZUS jest ustalana w umowie pomiędzy Klientem a kancelarią. W dużej mierze na rynku prawniczym usługi wyceniane są z pomocą ministerialnego rozporządzenia w sprawie opłat za czynności adwokackie/radcowskie. Im wyższa wartość przedmiotu sprawy, tym wyższa stawka za obsługę prawną i tak stawki co do zasady wynoszą:

  1. do 500 zł – 90 zł;
  2. powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;
  3. powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;
  4. powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
  5. powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;
  6. powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;
  7. powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;
  8. powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – 15 000 zł;
  9. powyżej 5 000 000 zł – 25 000 zł.

Na przykład, jeśli ZUS żąda od ubezpieczonego zwrotu zasiłków w kwocie 32.000 zł, co jednocześnie stanowi wartość przedmiotu sporu, to – co do zasady – opłata dla kancelarii za poprowadzenie sprawy wyniesie 3600 zł za 1. Instancję. Jest to kwota netto, która powinna być powiększona o podatek VAT w stawce 23%, czyli razem z podatkiem będzie to 4428 zł.

Warto mieć na uwadze, że stawki z rozporządzenia, to  stawki minimalne, a więc należy liczyć się z tym, że rynkowa oferta może być wyższa od stawki minimalnej.

Jak już na wstępie zaznaczyłem, warto zapytać o wycenę swojej sprawy z ZUS. Wycenę usługi otrzymasz bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Taką wycenę przedstawiamy indywidualnie po otrzymaniu zapytania na mejla: kancelaria@zawartka.pl Trzeba opisać swoją sprawę i zamieścić najważniejsze dokumenty w formie skanu. Do 2 dni roboczych otrzymasz wycenę na mejla.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu