SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS

JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS

Jak uzasadnić odwołanie od decyzji orzecznika ZUS? JAK NAPISAĆ SPRZECIW OD ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS JAK NAPISAĆ SPRZECIW OD ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS? Od decyzji orzecznika ZUS przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS, zwany również „odwołaniem od decyzji orzecznika ZUS”. Termin na złożenie sprzeciwu od decyzji orzecznika ZUS to 14 dni.

Orzeczenie lekarza orzecznika ZUS dotyczy stwierdzenia niezdolności do pracy (w sprawach o rentę, świadczenie rehabilitacyjne itp.) lub niezdolności do samodzielnej egzystencji (np. przy ubieganiu się o świadczenie 500+). ZUS deleguje do orzecznictwa lekarzy orzeczników wszelkie sprawy, które wymagają wiedzy medycznej. Orzeczenie lekarza orzecznika (komisji lekarskiej) stanowi dla urzędnika ZUS podstawę do wydania decyzji o prawo do świadczenia.

Jeśli orzeczenie lekarza orzecznika jest negatywne („nie jest Pan niezdolny do pracy”, „nie jest Pan niezdolny do samodzielnej egzystencji”), to ZUS wyda decyzję odmowną.

Dlatego też starając się o rentę w ZUS trzeba uzyskać orzeczenie lekarza orzecznika, które przesądzi, że tzw. przesłanka medyczna jest spełniona, czyli ubezpieczony jest niezdolny do pracy / niezdolny do samodzielnej egzystencji.

JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS

Co powinno zawierać odwołanie od decyzji orzecznika ZUS? Odwołanie powinno wyrażać sprzeciw wobec wydanego orzeczenia. Teoretycznie jest to wystarczające dla tego aby prawidłowo złożyć sprzeciw. Przepisy nie wymagają aby odwołanie od decyzji orzecznika ZUS było uzasadnione. Natomiast z oczywistych względów, skuteczność takiego gołosłownego sprzeciwu będzie ograniczona.

Dlatego też warto „przysiąść” i poświęcić trochę czasu na to, aby przygotować uargumentowane odwołanie od decyzji orzecznika ZUS.

JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS - JAKIE ARGUMENTY DO ODWOŁANIA?

Na czym powinno skupiać się odwołanie od decyzji orzecznika ZUS? Jakich argumentów użyć pisząc odwołanie od decyzji orzecznika ZUS? Z uwagi na fakt, że odwołanie dotyczy kwestii medycznych, to powinno skupiać się przede wszystkim na wykazaniu swoich racji z powołaniem się na dokumentację medyczną. Sama dokumentacja medyczna również nie zawsze „wszystko wyjaśnia”, dlatego też potrzebny jest opis ze strony ubezpieczonego jak doznany rozstrój zdrowia wpływa na codzienne funkcjonowanie, w tym możliwość wykonywania pracy.

Dobrze uargumentowane odwołanie od decyzji lekarza orzecznika ZUS w bardzo wielu przypadkach skutkuje zmianą orzeczenia przez komisję lekarską.

JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS – POMOC PRAWNA

W ramach prowadzonej praktyki prawniczej zajmujemy się przygotowaniem dla Klientów sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS. Jeśli otrzymałeś orzeczenie lekarza orzecznika ZUS i nie wiesz jak przygotować odwołanie, to zapraszamy do skorzystania z usług adwokata lub radcy prawnego zajmującego się odwołaniami od decyzji ZUS. W trakcie konsultacji, po zapoznaniu się z decyzją i materiałami, jesteśmy w stanie ocenić realne szanse wygrania sprawy z ZUS, a także przedstawiamy wycenę przygotowania samego odwołania od decyzji lub kompleksowego prowadzenia sprawy.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Ten post ma jeden komentarz

  1. dzien dobry potrzebuję pomocy w napisaniu sprzeciwu do Komisji Lekarskiej ZUS w sprawie niemożności samodzielnej egzystencji

Dodaj komentarz

Close Menu