SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS JASŁO W SĄDZIE OKRĘGOWYM W KROŚNIE

WYGRANA Z ZUS JASŁO W SĄDZIE OKRĘGOWYM W KROŚNIE

Wygrana z ZUS Jasło w Sądzie Okręgowym w Krośnie. Wystąpienie z wnioskiem o zasiłek z ubezpieczenia chorobowego spowodowało ‘odwet’ ZUS Jasło w stosunku do przedsiębiorcy i wydanie decyzji, w której ZUS zakwestionował schemat podlegania do ubezpieczeń przez męża zatrudnionego w firmie żony i zakwalifikowanie zawartej umowy zlecenia jako współpracy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Sąd Okręgowy w Krośnie zmienił decyzję i uznał nasze racje w sporze z lokalnym ZUS. Poniżej zdjęcie wyroku:

WYGRANA Z ZUS JASŁO W SĄDZIE OKRĘGOWYM W KROŚNIE

Podobną sprawę opisywaliśmy już na blogu we wpisie: ZATRUDNIENIE MAŁŻONKA NA UMOWĘ ZLECENIE – WYGRANA Z ZUS JASŁO. Umowa zlecenia to tytuł do ubezpieczeń umowa zlecenia, kod zgłoszenia 04 11 (kod właściwy dla umowy zlecenia), gdzie podstawa wymiaru składek to przychód osiągany z tytuł umowy zlecenia. Nie ma w tym zakresie możliwości zakwalifikowania tej sytuacji jako współpracy przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej i wymuszania na przedsiębiorcy zapłaty składek w zryczałtowanej stawce nie niższej niż 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia za pracę na dany rok. Potwierdził to Sąd Okręgowy w Krośnie zmieniając decyzję ZUS na korzyść naszego Klienta.

Wygrana sprawa z ZUSem cieszy tym bardziej, że przywraca praworządność i daje wiarę w ochronę prawną gwarantowaną przez niezależny i bezstronny Sąd. ZUS nie może stosować prawa w sposób dowolny. Wręcz przeciwnie, ZUS jako organ administracji publicznej, jest związany przepisami i jest zobowiązany je stosować. ZUS nie ma kompetencji  do „twórczej” interpretacji przepisów prawa. ZUS powinien prawo stosować, a nie pisać je na nowo.

Jeśli w Twojej sprawie ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz, zgłoś się do PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. Przeanalizujemy decyzję i odpowiemy, czy w Twojej sprawie są szanse na wygranie sprawy z ZUS. WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS i walczyć o swoje prawa.

SKUTECZNY PRAWNIK DO WALKI Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH WYGRANA Z ZUS RYBNIKWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRAWYGRANA Z ZUS SZCZECIN

Potrzebujesz pomocy prawnej – skontaktuj się z nami:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu