Odwołanie od orzeczenia pkt 7. Na odwołanie od orzeczenia masz tylko 14 dni. Ten termin liczy się od daty odebrania orzeczenia. Warto odwołać się od orzeczenia o pkt 7. Pkt 7 dotyczy konieczności opieki i pomocy w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. W sprawach o odwołanie od orzeczenia pkt 7 warto korzystać z pomocy kancelarii, która przygotuje odpowiednie odwołanie i doradzi co do procedury ubiegania się o punkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności. Takimi sprawami zajmujemy się w całej Polsce.
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA PKT 7 – WYGRYWAMY W SĄDACH W CAŁEJ POLSCE:
- ODWOŁANIE ODMOWA PUNKTU 7 – SĄD ZMIENIA ORZECZENIE WZON
- SĄD PRZYZNAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU
- SĄD ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE PUNKT 7
- SĄD REJONOWY W NOWYM SĄCZU PRZYWRACA PUNKT 7 W ORZECZENIU
- ODWOŁANIE DO SĄDU O PUNKT 7 – WYGRANA
- ODMOWA PKT 7 – WYGRANA W SĄDZIE
- WYGRANA Z WZON WARSZAWA O PUNKT 7 W ORZECZENIU O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIECKA
- AUTYZM PUNKT 7 W ORZECZENIU
ODMOWA PKT 7 ODWOŁANIE OD ORZECZENIA
Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wydał rekomendacje dla zespołów orzekających o niepełnosprawność, z listą rzadkich chorób, w przypadku których punkt 7 miał być przyznawany automatycznie. O liście chorób uprawniającej do pkt 7 pisaliśmy na blogu – LINK: PKT 7 I 8 NA STAŁE LISTA CHORÓB.
Lista miała pomóc i ułatwić osobom ciężko chorym otrzymanie punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności. Co się okazuje PZON i WZON lekceważą te wytyczne i orzekają odmowie co do pkt 7. Trafiają do nas coraz częściej tego typu sprawy; np. dotyczące dziecka chorującego na fenyloketonurię, dziewczynka dotknięta wodogłowiem ze zwężeniem wodociągu Sylwiusza, czy dziewczynka z rozpoznanym rdzeniowym zanikiem mięśni. We wszystkich tych przypadkach – pomimo ujęcia jednostki chorobowej na liście – konieczne było przygotowanie odwołania od orzeczenia pkt 7.
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA PKT 7 – CO JEŚLI MINĄŁ TERMIN NA ODWOŁANIE
Terminy na odwołanie od orzeczenia pkt 7 mija bardzo szybko. Jak już wskazaliśmy powyżej jest to tylko 14 dni (wliczając w to soboty i niedziele) – nie jest to 14 dni roboczych. Jest to 14 dni kalendarzowych. Tylko dziś do kancelarii zgłosili się trzej rodzice, którzy przekroczyli termin na złożenie odwołania od orzeczenia pkt 7. W takim przypadku, jeśli opóźnienie nie jest znaczne i zostało spowodowane przez okoliczności niezależne, można razem z odwołaniem wnieść o przywrócenie terminu do jego złożenia. Jeśli przekroczenie terminu jest znaczne, wówczas można rozważyć złożenie ponownego wniosku o ustalenie niepełnosprawności (zawsze można taki wniosek złożyć, jeśli nastąpiła zmiana stanu zdrowia). Jeśli po złożonym nowym wniosku, komisja podtrzyma odmowę pkt 7, wówczas otwiera się nowy termin na odwołanie od orzeczenia pkt 7.
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA PKT 7 – CZY WARTO PISAĆ ODWOŁANIE
Obecnie obserwujemy tendencję do odmowy pkt 7 w orzeczeniu. Nawet jeśli dziecko miało wcześniej orzekany pkt 7, to przy staraniu się o wydanie kolejnego orzeczenia dochodzi do odmowy pkt 7. Wówczas koniecznie należy się odwołać od orzeczenia o pkt 7. Nie są to proste sprawy, ale warto walczyć. Dobrze poprowadzona sprawa wymaga przemyślanego odwołania już na etapie administracyjnym, czyli mówimy tutaj o odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.
Jeśli WZON utrzyma niekorzystne orzeczenie, wówczas piszemy kolejne odwołanie od orzeczenia pkt 7 – tym razem od orzeczenia WZON do Sądu. Sąd w bardzo wielu przypadkach orzeka pozytywnie i przyznaje pkt 7 w orzeczeniu. Jeśli dotknął Cię tę problem i komisja odmówiła pkt 7 – skontaktuj się z nami. Pomożemy uzyskać pkt 7 w orzeczeniu.
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI POMOC PRAWNA
Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś.
Obsługujemy sprawy z całej Polski.
Działamy szybko i sprawnie.
Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności.
Działamy na każdym etapie postępowania o ustalenie niepełnosprawności.
Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych.
Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.
Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl
SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY: