You are currently viewing JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7

Jak odwołać się o punkt 7? – przed tym pytaniem staje bardzo wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnością, którym Powiatowy i Wojewódzki Zespół odmówiły punktu 7 w orzeczeniu.

Pisaliśmy już na blogu, że obecnie aby uzyskać punkt 7 w orzeczeniu trzeba złożyć odwołanie do sądu (wpis: JAK UZYSKAĆ PUNKT 7 W ORZECZENIU). Odwołanie od odmowy punktu 7 do sądu pełni rolę pozwu i w związku z tym powinno spełniać szereg wymogów formalnych właściwych dla pisma procesowego jakim jest pozew. Aby odwołanie do sądu mogło zostać złożone wcześniej trzeba wyczerpać administracyjną procedurę odwoławczą, czyli trzeba złożyć odwołanie od orzeczenia PZON do WZON. Dopiero jak WZON wyda orzeczenie, od tego orzeczenia można złożyć odwołaniu już do sądu (nie można od razu skarżyć odwołania PZON do sądu).

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7

Skrótowo opisane kwestie prawne związane z odwołaniem o punkt 7 są trudne do ogarnięcia przez przysłowiowego ‘Kowalskiego’, który nigdy nie prowadził żadnej sprawy w sądzie. Dlatego też możesz wystąpić do nas o pomoc prawną w tego typu sprawie. Działamy skutecznie przed sądami w całej Polsce. Możemy pochwalić się kolejną wygraną, tym razem z WZON Warszawa.

W uzyskanym wyroku Sąd Rejonowy w Płocku, IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ustalił konieczność stałej opieki (punkt 7) oraz wydłużył orzeczenie aż do 20 lutego 2030 r. Jest to duży sukces kancelarii. Sprawa dotyczyła schorzeń z symbolem niepełnosprawności 10-N (choroby neurologiczne).

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7 – JAK ROZUMIEĆ WSKAZANIA CO DO PKT 7

Na etapie postępowania sądowego warto korzystać z pomocy prawnej. W sprawach o punkt 7 w orzeczeniu bardzo ważna jest argumentacja prawna i jej odpowiednie przedstawienie. Obecnie rysuje się poważny spór co do tego jak należy rozumieć wskazania co do punktu 7. PZON – MZON – WZON zawężają wskazania co do pkt 7 i bardzo restrykcyjnie interpretują przepisy. To powoduje wiele odmów pkt 7. Jeśli będziemy wykładać przepisy ‘po ludzku’, w myśl szerokiej definicji wskazań odnośnie punktu 7, tym samym więc osób będzie mogło taki punkt w orzeczeniu uzyskać.

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7 – OPINIA BIEGŁEGO

Sąd w toku sprawy z odwołania o odmowę pkt 7 w orzeczeniu wyznacza biegłego sądowego, który na zlecenie sądu wykona badanie dziecka. Po badaniu i analizie dokumentacji z akt sprawy biegły przedstawia sądowi opinię z odpowiedziami na postawione przez sąd pytania. Jest to kluczowy dowód w sprawie o odmowę pkt 7.  W sprawie, którą rozstrzygał Sąd w Płocku pierwszy biegły, którego opinii zasięgnął sąd, uznał że dziecko nie wymaga stałej opieki. Dopiero złożone uargumentowane zarzuty do opinii (m.in. na tle błędnego rozumienia przez biegłego przesłanek do przyznania pkt 7) spowodowały, że sąd wyznaczył innego biegłego, który wydał korzystną dla nas opinię, która stała się podstawą wyroku sądu zmieniającego zaskarżone orzeczenie WZON.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI POMOC PRAWNA

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś.

Obsługujemy sprawy z całej Polski.

Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności do WZON

Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności do Sądu

Kompleksowe prowadzenie spraw o odmowę punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

    Dodaj komentarz