Jak odwołać się o punkt 7? Odmowa punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zgłaszają się do kancelarii rodzice niepełnosprawnych dzieci wnioskujący o wydanie orzeczenia. Sprawy najczęściej trafiają do Sądów. Da się uzyskać punkt 7 przez Sąd, tylko trzeba się odwołać. Wiele osób tego nie robi i tym samym niesłuszne orzeczenia PZON / WZON stają się prawomocne. Jak pokazujemy na blogu, da się wygrać sprawę w sądzie o odmowę punktu 7, a postępowanie sądowe wcale nie musi być długotrwałe i kosztowe.
WYGRANE O PUNKT 7 W SĄDZIE:
- SĄD PRZYZNAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU
- SĄD ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE PUNKT 7
- ODWOŁANIE ODMOWA PUNKTU 7 – SĄD ZMIENIA ORZECZENIE WZON
- JAK UZYSKAĆ PUNKT 7 W ORZECZENIU – WYGRANA PRZED SĄDEM O PUNKT 7 W ORZECZENIU
JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7 – KONIECZNY WNIOSEK W ODWOŁANIU OD ORZECZENIA O POWOŁANIE BIEGŁEGO
W odwołaniu od odmowy punktu 7 na etapie sądowym trzeba już w odwołaniu od orzeczenia, zawnioskować do Sądu aby Sąd dopuścił i przeprowadził dowód z opinii biegłego w sprawie. W toku procedury odwoławczej o punkt 7 opinia biegłego stanowi kluczowy dowód w sprawie. Sąd powołuje biegłego, który na zlecenie Sądu wydaje w sprawie opinię. Przedmiotem opinii jest to czy dziecko wymaga stałej opieki lub pomocy w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji (punkt 7).
JAK ODWOŁAĆ SIĘ O PUNKT 7 – POSTĘPOWANIE SĄDOWE
W jednej z prowadzonych spraw zespół biegłych sądowych składający się z lekarzy psychologa i psychiatry wydał opinię, w której uznał że – cytuję: „dziecko wymaga konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Chłopiec ma trudności w zarządzaniu własnym zachowaniem i emocjami, co powoduje, że wymaga stałego nadzoru, szczególnie w sytuacjach stresowych lub w zmieniających się okolicznościach. Jego problemy w nawiązywaniu interakcji społecznych, trudności z dostosowaniem się do nrom społecznych oraz silne reakcje emocjonalne uniemożliwiają mu samodzielne poruszanie się w nowych lub trudnych sytuacjach. Dodatkowo, potrzeba wsparcia w zakresie organizacji nauki i codziennych obowiązków jest również niezbędna, aby chłopiec mógł skutecznie uczestniczyć w życiu szkolnym i społecznym”. Oznacza to, że biegli sądowi uznają wskazania co do punktu 7 w orzeczeniu. Uzyskanie pozytywnej opinii jest podstawą do otrzymania wyroku Sądu, w którym Sąd zmieni zaskarżone orzeczenie i przyzna wskazania co do punktu 7.
ILE KOSZTUJE NAPISANIE ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRZEZ KANCELARIĘ? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!
Kancelaria przygotowuje odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI POMOC PRAWNA
Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś.
Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.
Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl
SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY: