You are currently viewing CZY NA AUTYZM JEST PUNKT 7

CZY NA AUTYZM JEST PUNKT 7

Czy na autyzm jest punkt 7 – obecnie otrzymujemy bardzo dużą ilość zapytań od rodziców dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, w spektrum całościowych zaburzeń rozwojowych, którzy ‘zderzają się ze ścianą” komisji przed Powiatowymi Zespołami, które odmawiają wskazań co do punktu 7 w wydawanych orzeczeniach o niepełnosprawności dla dzieci.

Co zmieniło się w podejściu urzędników do sprawy, w sytuacji gdy większość dzieci z autyzmem miała wydawane orzeczenia ze wskazaniami co do punktu 7 (konieczność zapewnienia stałej opieki), a obecnie te wskazania są odbierane przy staraniu się o przedłużenie orzeczenia. Dziecko z autyzmem dalej zaliczane jest do osób niepełnosprawnych i są przyznane wskazania co do punkt 8), a przy punkcie 7) Zespół orzeka „nie wymaga”. Jest to podyktowane chęcią ograniczenia wsparcia finansowego państwa w postaci świadczenia pielęgnacyjnego. Odmowa punktu 7 w orzeczeniu powoduje, że rodzic nie może strać się o prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.

CZY NA AUTYZM JEST PUNKT 7

Powiatowe Zespoły twierdzą obecnie że na autyzm nie ma punktu 7. Utrzymują to Wojewódzkie Zespoły. W tego typu sprawie koniecznie trzeba odwołać się do Sądu Rejonowego – Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W bardzo wielu podobnych sprawach prowadzonych przez kancelarię w całej Polsce Sąd Rejonowy zmienia orzeczenie i przyznaje wskazania co do punktu 7 ustalając że niepełnosprawne dziecko z autyzmem wymaga konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Dotyczy to symbolu przyczyny niepełnosprawności 12-C związanego z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, w tym autyzmem i Zespołem Aspergera. Poniżej zdjęcie kolejnego wyroku, w tej sprawie, gdzie Sąd zmienia orzeczenie Wojewódzkiego Zespołu w Krakowie i przyznaje wskazania co do punktu 7:

Każdy przypadek jest indywidualny, natomiast w sprawach dzieci z autyzmem w większości przypadków orzeczenia powinny uwzględniać wskazana co do punktu 7 i 8. Zresztą wynika to ze wskazań specjalistów, pod opieką których pozostają dzieci. Istotne są zaświadczenia lekarskie przedkładane do wniosku o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, w których najczęściej lekarz specjalista wskazuje, że dziecko wymaga stałej opieki (punkt 7). Z niewiadomych względów Powiatowe Zespoły ‘lekceważą’ te wskazania.

Należy wykorzystać całą ścieżkę odwoławczą, czyli złożyć odwołanie od orzeczenia Powiatowego Zespołu do Wojewódzkiego Zespołu (jest na to 14 dni), później odwołać się od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu do Sądu (jest na to miesiąc). Pamiętaj, możesz zgłosić się do nas o wsparcie w procedurze odwoławczej. Przygotowujemy odwołania od orzeczeń i prowadzimy sprawy sądowe w całym kraju.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI POMOC PRAWNA

ILE KOSZTUJE NAPISANIE ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRZEZ KANCELARIĘ? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

Kancelaria przygotowuje odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.

Jak uzyskać punkt 7 w orzeczeniu? Trzeba odwołać się do sądu. Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o niepełnosprawności w sądzie rejonowym.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

    Dodaj komentarz