SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS RZESZÓW O ZWROT NIENALEŻNIE POBRANYCH ŚWIADCZEŃ

WYGRANA Z ZUS RZESZÓW O ZWROT NIENALEŻNIE POBRANYCH ŚWIADCZEŃ

Wygrana z ZUS Rzeszów o zwrot nienależnie pobranych świadczeń. ZUS wydał trzy decyzję w których domagał się zwrotu łącznie ponad 55 tysięcy złotych zasiłków z ubezpieczenia chorobowego. Po analizie sprawy, w imieniu naszej Klientki przygotowaliśmy odwołania od wszystkich trzech decyzji domagając się ich zmiany przez Sąd i stwierdzenia, że Klientka nie ma obowiązku zwrotu nienależnie pobranych świadczeń.

Sąd zmienił decyzje i pomimo że świadczenie jest kwalifikowane jako nienależne, to Ubezpieczona nie ma obowiązku zwrotu zasiłków do ZUS. Poniżej zdjęcie wyroku:

WYGRANA Z ZUS RZESZÓW O ZWROT NIENALEŻNIE POBRANYCH ŚWIADCZEŃ

Akurat w tej sprawie ZUS był waleczny i postanowił złożyć apelację. Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu jest prawomocny, bowiem apelacja ZUS została oddalona przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu.

Cieszę się z postawy Sądów obu instancji w tej sprawie, bowiem nie jest tak, że obywatel jest zawsze odpowiedzialny za zwrot nienależnie pobranych świadczeń. ZUS nie może nadużywać swojej pozycji i domagać się w każdej sytuacji zwrotu świadczeń – nawet jeśli obiektywnie były to świadczenia wypłacone bez podstawy prawnej. Również ZUS powinien być odpowiedzialny za nieprawidłowości w dokonanej wypłacie. Im więcej tego typu wyroków sądów, tym – w moim przekonaniu – jest szansa na zbudowanie odpowiedzialnej administracji publicznej. Nie może być tak, że każdy błąd ZUSu będzie przerzucany na obywatela. Nie każde świadczenie nienależne jest świadczeniem nienależnie pobranym, a tylko świadczenie nienależnie pobrane, które zawiera się w definicji z art. 84 ust. 2 usus, podlega zwrotowi.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu