SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA DEZUBEKIZACJA

WYGRANA DEZUBEKIZACJA

Wygrana dezubekizacja – mamy prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie oddalający apelację Dyrektora ZER MSWiA. Teraz Zakład powinien wykonać wyrok, wypłacić wyrównanie emerytury policyjnej od 10.2017 r. i na bieżąco wypłacać świadczenie w pełnej wysokości.

Poniżej zdjęcie wyroku:

WYGRANA DEZUBEKIZACJA

Ta sprawa pokazuje jak mocno nie udała się dezubekizacja poprzednio rządzącej koalicji i jak te przepisy są krzywdzące. Otóż celem ustawy dezubekizacyjnej było odebranie niesłusznie nabytych uprawnień emerytalnych. W sprawie naszego Klienta 1 rok i 9 miesięcy służby w strukturach SB wpływał po dziś dzień na drastyczne ograniczenie uprawnień zaopatrzeniowych. Po odejściu ze służby Ubezpieczony był dalej czynny zawodowo, więc wystąpił o doliczenie ‘cywilnej’ pracy do wysługi emerytalnej. Po wydaniu decyzji o ponownym ustaleniu świadczenia okazało się, że dezubekizacja ‘blokuje’ wysokość emerytury na poziomie nie wyższym niż miesięczna kwota przeciętnej emerytury wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Przez co ponad 19 lat pracy cywilnej w praktyce nie miało prawie żadnego wpływu na wysokość otrzymywanej emerytury. Jak to się ma do celu ustawy dezubekizacyjnej? Znacząca większość wysługi emerytalnej została wypracowana na rzecz służby w wolnej Polsce i w trakcie późniejszych ‚cywilnych’ okresów zatrudnienia po odejściu ze służby.

Sąd połączył do wspólnego rozpoznania odwołanie Klienta od decyzji z 2017 r. i odwołanie od decyzji z 2022 r. Finalnie Sąd uznał nasze racje i wydał wyrok zmieniający obie decyzje i przyznający pełne świadczenie bez stosowania dezubekizacji. Niestety po wygranej przed Sądem 1. Instancji ZER postanowił złożyć apelację. Całe szczęście została ona szybko i korzystnie rozstrzygnięta. Wyrok jest prawomocny i wiąże ZER.

DEZUBEKIZACJA POMOC PRAWNA. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU:

– wniosek do Ministra z art. 8a

– odwołanie od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną [UWAGA! TAKIE DECYZJE SĄ NADAL WYDAWANE NP. JEŚLI KTOŚ PRACOWAŁ I WNIÓSŁ O DOLICZENIE ‘CYWILNEJ’ WYSŁUGI DO EMERYTURY POLICYJNEJ. PO WYDANIU TAKIEJ DECYZJI WARTO SIĘ OD NIEJ ODWOŁAĆ]

– apelacja

– skarga kasacyjna

– zastępstwo procesowe na rozprawach. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu