SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA O EMERYTURĘ POMOSTOWĄ Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

WYGRANA O EMERYTURĘ POMOSTOWĄ Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

Kolejna wygrana sprawa o emeryturę pomostową. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej zmienił decyzję ZUS Oddziału w Bielsku-Białej i przyznał naszemu Klientowi prawo do emerytury pomostowej. Decyzja odmawiająca emerytury pomostowej była niesłuszna, co potwierdził wyrok Sądu. ZUS odmówił emerytury pomostowej powołując się na fakt, że pracodawca, u którego Klient był zatrudniony, po dniu 31.12.2008 r. nie zgłosił Ubezpieczonego do pracy w warunkach szczególnych i nie odprowadzał składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Pracownik nie miał też wydanego świadectwa pracy w warunkach szczególnych po dniu 31.12.2008 r. Nie przeszkodziło nam to wygrać tej sprawy.

W dalszym ciągu ZUS chce korzystać na sytuacji, w której pracodawca nie odprowadza za pracownika składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Odnoszę wrażenie, że ZUS ‘nie chce’ kontrolować płatników składek w zakresie wypełniania obowiązków zgłaszania pracowników do FEP i opłacania składek na FEP. Być może jest to czysta kalkulacja ze strony ZUS, gdzie zaledwie 1,5% składka jest zbyt niska, aby później wypłacać z niej emeryturę na 5 lat przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Pewnie ZUSowi bardziej opłaca się odmawiać emerytur pomostowych – ale nie tędy droga! Nie powinno tak być, że to pracownik jest obciążany tym, że pracodawca i ZUS nie dochowują swoich ustawowych obowiązków.

Poniżej pozytywny wyrok przyznający emeryturę pomostową:

WYGRANA O EMERYTURĘ POMOSTOWĄ Z ZUS BIELSKO-BIAŁA

Sąd rozstrzygnął sprawę bardzo sprawnie. Za co z tej strony ukłony w stronę pracy Sądu. Sprawa wpłynęła do Sądu w dniu 30.04.2024 r. i już mamy pozytywny wyrok. Gdzie jeszcze Sąd pozyskiwał niezbędne dokumenty od pracodawcy ubezpieczonego i przesłuchiwał 2 świadków.

Pewną ciekawostką w tej sprawie jest to, że Klient starał się o emeryturę pomostową dużo wcześniej. ZUS wydał decyzję odmowną w 2022 r. i wówczas Klient, po skorzystaniu z lokalnej pomocy prawnej, uznał że nie ma szans na skuteczne odwołanie. Jednak sprawa ‘nie dawała mu spokoju’. Skontaktował się z nami i po konsultacji uznaliśmy, że są szanse na otrzymywanie tej emerytury. Po konsultacji wystąpił raz jeszcze do ZUS z wnioskiem EPOM o emeryturę pomostową. Raz jeszcze była odmowa. Skutecznie przeprowadziliśmy sprawę i emerytura pomostowa będzie wypłacana.

Nie warto się poddawać i warto szukać prawnika, który specjalizuje się w zagadnieniach ZUS. Jeśli otrzymałeś odmowę emerytury pomostowej – zapraszamy do kontaktu. Współpracę zaczynamy od konsultacji prawnej. Jeśli widzimy szansę na skuteczne poprowadzenie sprawy przedstawiamy wycenę obsługi prawnej i kompleksowo prowadzimy sprawę.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

SKUTECZNY PRAWNIK DO WALKI Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS JASŁOWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH WYGRANA Z ZUS RYBNIKWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRAWYGRANA Z ZUS SZCZECIN

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu