SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS LUBLIN

WYGRANA Z ZUS LUBLIN

Wygrana z ZUS Lublin o wysoką podstawę wymiaru składek przedsiębiorcy. ZUS Lublin swego czasu wydawał bardzo dużą ilość decyzji, w których obniżał deklarowane wysokie podstawy wymiaru składek tym samym dążąc do ‘obniżenia’ wysokich zasiłków.

Sprawa naszej Klientki ciągnie się już wiele lat i oparła się nawet o Sąd Najwyższy, gdzie za wsparciem Rzecznika MSP doprowadziliśmy do uchylenia wyroku Sądu i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania (sprawa rozpoznawana przez Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych za sygn. akt II NSNc 204/23).

Po ponownym rozpoznaniu sprawy Sąd Okręgowy w Lublinie zmienił decyzję ZUS i przywrócił pierwotnie deklarowane wysokie podstawy wymiaru składek. Zdjęcie wyroku poniżej:

WYGRANA Z ZUS LUBLIN

Wyrok jest nieprawomocny, bowiem ZUS zaskarżył go apelacją i sprawa będzie dalej procedowana przez Sąd Apelacyjny.

Walczymy dalej i mam nadzieję, że wyrok zostanie utrzymany, nawet pomimo niekorzystnej dla przedsiębiorców uchwały 7 sędziów SN, której nadano moc zasady prawnej (więcej o uchwale we wpisie: ZUS MOŻE KWESTIONOWAĆ PODSTAWĘ WYMIARU SKŁADEK PRZEDSIĘBIORCY).

Pomimo różnicy zdań pomiędzy Izbą Pracy a Izbą Kontroli Nadzwyczajnej w Sądzie Najwyższym w kwestii dopuszczalności ingerencji ZUS w podstawę wymiaru składek przedsiębiorców (o różnicach we wpisie: PODSTAWA WYMIARU SKŁADEK ZUS PRZEDSIĘBIORCY) korzystny dla Klientki wyrok Sądu Okręgowego ostatecznie powinien się ostać, bowiem zgodnie z regułami Kodeksu, Sąd, któremu sprawa została przekazana, związany jest wykładnią prawa dokonaną w tej sprawie przez Sąd Najwyższy. Zasada wynikająca z przepisu art. 398(20) k.p.c. ma gwarantować dla stron procesu pewność i trwałość zajętego stanowiska w sprawie.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

PROFESJONALNE ODWOŁANIA OD DECYZJI ZUS – KOMPLEKSOWE PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH NA KAŻDYM ETAPIE.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu