SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DEZUBEKIZACJA – SKARGA KASACYJNA PRZYJĘTA DO ROZPOZNANIA

DEZUBEKIZACJA – SKARGA KASACYJNA PRZYJĘTA DO ROZPOZNANIA

Dezubekizacja to temat niełatwy, co pokazuje przykład jednej ze spraw. Klient wygrał w całości swoją sprawę przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Po apelacji ZER, Sąd Apelacyjny w Krakowie obniżył mu świadczenie i częściowo przyznał rację organowi. Dopiero wówczas Klient zaczął poszukiwać kancelarii prawnej, która byłaby w stanie pomóc mu w sprawie. Zapoznaliśmy się z aktami sprawy i jak się okazało Sąd Apelacyjny w Krakowie uznawał, że Klientowi nie przysługuje w ogóle skarga kasacyjna. W sprawach dezubekizacyjnych aby można było składać kasację wartość przedmiotu zaskarżenia musi wynosić co najmniej 10.000 zł. Według obliczeń Sądu tyle nie wynosiła. Według naszego kalkulatora skargę kasacyjną można było złożyć. Tak też zrobiliśmy. Po prawie półtorej roku Sąd Najwyższy wydał postanowienie o przyjęciu skargi kasacyjnej do rozpoznania. Skan postanowienia poniżej:

DEZUBEKIZACJA – SKARGA KASACYJNA PRZYJĘTA DO ROZPOZNANIA

Łyżka dziegciu w tej dobrej informacji jest taka, że skargę kasacyjną złożył również ZER MSWiA i ta skarga również została przyjęta do rozpoznania. Klient za nieco ponad 4 lata służby w SB miał wręcz drastycznie obniżone świadczenie. Poza okresem służby w SB, Ubezpieczony przez ponad 19 lat pracował w Policji. Sąd Apelacyjny w Krakowie policzył po 0% wysługi okres służby w SB i ustalił emeryturę policyjną za okres służby w wolnej Polsce przyjmując w wyroku określony procent wysługi emerytalnej. Taki typ wyroku to pewne novum w sprawach dezubekizacyjnych. Co istotne Sąd Apelacyjny w wyroku ustalił, że „Okoliczności sprawy wskazują, że niezdolność do pracy według III grupy inwalidzkiej powstała w okresie służby odwołującego się w Policji, a nie w SB”. Mimo to Sąd Apelacyjny nie uwzględnił w swoich wyliczeniach 15% zwiększenia do emerytury z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą.

Mam nadzieję, że Klient odzyska wypracowaną emeryturę w całości i że Sąd Najwyższy zmieni częściowo niekorzystny wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Niemniej jednak ta sprawa pokazuje, że bardzo wiele osób odwołując się od decyzji dezubekizacyjnych nie korzysta z pomocy prawnej. Jest to błąd, który może zawarzyć o pozbawieniu prawa do słusznie wypracowanego świadczenia do końca życia.

DEZUBEKIZACJA PRAWNIK. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU:

– wniosek do Ministra z art. 8a

– odwołanie od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną [UWAGA! TAKIE DECYZJE SĄ NADAL WYDAWANE NP. JEŚLI KTOŚ PRACOWAŁ I WNIÓSŁ O DOLICZENIE ‘CYWILNEJ’ WYSŁUGI DO EMERYTURY POLICYJNEJ. PO WYDANIU TAKIEJ DECYZJI WARTO SIĘ OD NIEJ ODWOŁAĆ]

– apelacja

– skarga kasacyjna

– zastępstwo procesowe na rozprawach. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu