SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
EMERYTURA POMOSTOWA – PRAWOMOCNA WYGRANA Z ZUS

EMERYTURA POMOSTOWA – PRAWOMOCNA WYGRANA Z ZUS

Emerytura pomostowa będzie wypłacana przez ZUS. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Sosnowcu i ten wyrok właśnie został podtrzymany przez Sąd Apelacyjny w Katowicach, który we wtorek oddalił apelację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Sosnowcu.

Poniżej zdjęcie prawomocnego wyroku:

EMERYTURA POMOSTOWA – PRAWOMOCNY WYROK SĄDU APELACYJNEGO W KATOWICACH

Po wygranej sprawie na etapie pierwszej instancji przed Sądem Okręgowym w Sosnowcu (link) ZUS – nie rozumiejąc podstaw prawnych rozstrzygnięcia i nie zgadzając się z tym rozstrzygnięciem – złożył apelację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Mówiąc najogólniej, Klient nie był z tego powodu zadowolony, bowiem oznaczało to, że sprawa może jeszcze potrwać nawet 2, 3 lata. Takie są obecnie terminy rozpatrywania spraw przez Sąd Apelacyjny w Katowicach i jest to wynikiem bardzo dużego obciążenia tego Sądu ilością spraw. Mogło się okazać, że pomimo iż wyrok jest słuszny, to ZUS zadziałał ‘taktycznie’ składając apelację tylko po to, aby sprawę przeciągnąć. Po 3 latach okazałoby się, że Klient osiągnął wiek emerytalny i będzie miał prawo do emerytury powszechnej, a cała sprawa o emeryturę pomostową byłaby wtedy niemalże bezprzedmiotowa.

Dlatego też chcieliśmy, aby Sąd – z uwagi na specyfikę sprawy – przeprocedował sprawę szybciej. Tak też udało się zrobić. Sprawa wpłynęła do Sądu Apelacyjnego w dniu 28.03.2024 i w zaledwie 2 miesiące, bo 28.05.2024, sprawa została prawomocnie rozstrzygnięta wyrokiem na korzyść Klienta. Z tego miejsca ukłony w stronę Sądu, który wykazał się empatią i zrozumieniem. Bardzo ciężka praca fizyczna spowodowała, że Klient po 60. zwyczajnie nie jest w stanie dłużej pracować Powinien otrzymywać emeryturę pomostową, co jest możliwe dzięki korzystnemu wyrokowi.

EMERYTURA POMOSTOWA PRZYZNANA PRZEZ SĄD POMIMO BRAKU PRACY W WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH PO 31.12.2008 R.

Zajmujemy się tematem emerytur pomostowych w całym kraju. Na konsultacjach prawnych Klienci często pytają „czy brak pracy po 31.12.2008 r. uniemożliwia otrzymywanie emerytury pomostowej”? W przypadku naszego Klienta ze Śląska nie miał on uznanego żadnego okresu pracy w warunkach szczególnych po 31.12.2008 r. Był to jeden z powodów, dla których ZUS odmówił mu prawa do emerytury pomostowej. Po wnikliwej analizie sprawy przed przyjęciem jej do obsługi prawnej, stwierdziliśmy, że może on otrzymać emeryturę pomostową pomimo braku pracy w warunkach szczególnych po 31.12.2008 r., braku zgłoszenia tej pracy przez pracodawcę do ZUS i braku odprowadzania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych po 31.12.2008 r.

Nasze racje z ZUS potwierdziły Sądy obu instancji, nakazując ZUS wypłatę emerytury pomostowej.

Prawnik od emerytur pomostowych. Otrzymałeś odmowną decyzję z ZUS w sprawie emerytury pomostowej? Umów się na indywidualną konsultację swojej sprawy i sprawdź, czy można złożyć skuteczne odwołanie od decyzji ZUS i otrzymać emeryturę pomostową przez sąd. W bardzo wielu sprawach okazuje się, że decyzje ZUS o odmowie emerytury pomostowej są błędne i dochodzi do zmiany decyzji przez sąd.

Prowadzimy sprawy o emerytury pomostowe w całym kraju. Przygotowujemy odwołania od odmownych decyzji ZUS w sprawach o emeryturę pomostową, apelacje i skargi kasacyjne w sprawie o emeryturę pomostową.

Zajmujemy się sprawami o emerytury pomostowe ‘od a do z’ w oparciu o pełnomocnictwo procesowe udzielone przez Klienta. Klient jest zaopiekowany prawnie w całym procesie z ZUS o prawo do emerytury pomostowej. Przed przyjęciem zlecenia przedstawiamy wycenę poprowadzenia sprawy. Wszystkie koszty, jakie Klient będzie zobowiązany ponieść, są zawarte w wycenie i Klient z góry wie, jakie koszty poniesie zlecając kancelarii poprowadzenie sprawy.

Współpracę zaczynamy najczęściej od konsultacji prawnej i analizy indywidualnej sytuacji Klienta.

Jeśli ZUS odmówił Ci emerytury pomostowej, to możesz złożyć odwołanie od decyzji i wygrać sprawę w sądzie.

Potrzebujesz pomocy prawnej – skontaktuj się z nami:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu