SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
SĄD PRZYZNAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU

SĄD PRZYZNAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU

Sukces kancelarii – Sąd przyznaje punkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka. Kolejny pozytywny wyrok Sądu pokazuje, że fala odmów punktu 7 w orzeczeniach jest niesłuszna i motywowana chęcią pozbawienia prawa do świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu opieki nad dzieckiem (punkt 7 w orzeczeniu jest warunkiem koniecznym, aby takie świadczenie było wypłacane).

PZON ODMAWIA PUNKTU 7 W ORZECZENIU

W lutym 2023 r. rodzice zwrócili się do nas z problemem odmowy punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi z rozpoznanym Zespołem Aspergera. Najpierw przygotowaliśmy profesjonalne odwołanie od orzeczenia wydanego przez Powiatowy Zespół do Wojewódzkiego Zespołu. Na tym etapie było to fachowe odwołanie opracowane przez kancelarię do podpisu i samodzielnego złożenia przez rodziców dziecka. Odwołanie od orzeczenia o odmowie punktu 7 było rzeczowe i skupiało się na argumentach, niestety WZON utrzymał w mocy orzeczenie PZON.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA WZON DO SĄDU

Rodzice nie poddali się i chcieli walczyć dalej. Sami widzą na co dzień ile potrzebne jest czasu i pracy z dzieckiem m.in. konieczność zapewnienia terapii, wsparcia ze strony specjalistów. Na etap sądowy kancelaria prowadziła sprawę kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo – dzięki temu Klienci mieli opiekę prawną przez cały tok postępowania sądowego. Sprawa wpłynęła do Sądu Rejonowego w Częstochowie (Sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania odwołującego się) w sierpniu 2023 r. Sąd działał sprawnie i szybko. My ze swojej strony również ponaglaliśmy, aby jak najszybciej sprawa była zakończona. Finalnie Sąd przyznał nam rację i zmienił zaskarżone orzeczenie przyznając wskazania co do punktu 7 w orzeczeniu. Poniżej zdjęcie wyroku:

CZY WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI? Z pewnością tak! W wielu sprawach dochodzi do zmiany orzeczenia i przyznania punktu 7. Jednak w naszej praktyce da się powoli zauważyć pewną tendencję. Mianowicie jeszcze powiedzmy około rok temu w bardzo wielu przygotowywanych przez nas odwołaniach o odmowie punktu 7 dochodziło do zmiany orzeczenia już na etapie samego Wojewódzkiego Zespołu, który uznawał odwołanie za słuszne. Obecnie dalej zdarzają się takie przypadki, gdzie WZON zmienia orzeczenie, ale jednak jest to zjawisko rzadsze niż jeszcze rok temu. Nie należy zbyt szybko odpuszczać i warto odwołać się od orzeczenia WZON do Sądu.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI POMOC PRAWNA

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu